Yapışkan ve Aşırı Kirli Sıvılarda Seviye Ölçümü 15 Şubat 2018 – Posted in: Blog

Yapışkan veya aşırı kirli sıvı dolu tankların seviyesini ölçmek diğer sıvılara göre daha zordur. Bu işlem ne kadar zor olsa da imkansız değildir. Böyle bir çözüme ihtiyacınız olduğunda CONDURIX sıvı seviye sensörü siz yardımcı olacaktır. Bu sensör tankların dolum seviyeleri hakkında güvenilir bilgiler sağlar. Küçük sensör kafası ve sadece 6 mm çapında CONDURIX’i hemen hemen her yerde kullanabilirsiniz. Sensör, birçok yüksek viskoziteli sıvıyı ölçerken bile kusursuz çalışır. İki çubuklu prob da iletken olmayan tanklar için uygundur. Bununla birlikte, uzun sondalar ikinci tüpten ilave stabilite sağladığından, genellikle iletken tanklarda kullanılır.

 

Yapışkan ve yüksek viskoziteli ortamlar sıvı seviye sensörü

Akrilik cam imalat

Yağ çubuğu üzerindeki birikimi ile ölçüm engeli olmadığı için akrilik CONDURIX üretiminde yapışkan ve çok yapışkan öncesi üründe mükemmel çalışıyor.

Seramik bulamaç

CONDURIX, diğer probların başarısız olduğu yerde size çözüm sunuyor. CONDURIX, çok sert ısıtılmış seramik çamurda bile ölçüm için herhangi bir sorun teşkil etmez. CONDURIX, birkaç santimetrelik bir birikime rağmen mükemmel sonuçlar verir.

Krema imalatı

Akrilik cam üretimine benzer şekilde kremalar, duş jöleleri ve diğer kuvvetle yapışan materyaller ölçüm için büyük bir zorluk teşkil eder. Yağ çubuğuna yapıştırmalar ölçümleri etkilemediğinden, burada da CONDURIX gerçek gücünü gösterir.

Sulu solüsyonlar

Biyoreaktörler

İyi temizlenebilirlik ve hijyenik bağlantı sayesinde CONDURIX, biyoreaktörlerin sulu solüsyonlarındaki seviyeyi ölçmek için kullanılır. Sensörün diğer bir gücü de, 200 mm’lik bir uzunluğa sahip olması ve alt ucunda sadece 3 mm’lik bir ölü bölgeye sahip olmasıdır.

 

 

 

Atık su arıtma

Atık su arıtma sistemlerinde seviye denetimi için, CONDURIX, kir veya kristalizasyondan etkilenmediğinden ideal bir şekilde uygundur.

 

 

 

Diğer uygulamalar

Su algılama

Sıvıları izlemek için, örn. Havacılık yakıtı için filtre sisteminde su tespitinde olduğu gibi CONDURIX, seçici olarak ölçülebildiği için başarıyla kullanılır, yani yalnızca iletken sıvı (su) algılar.